Telefonu Bilgisayara Bağlayıp, Bilgisayardan İnternete Bağlanmak

Akıllı telefon teknolojinin hızlı gelişmesi ile birlikte artık telefonlar arama yapmanın dışında bir çok amaç için kullanılabiliyor. Telefonlarda dahili olarak ekli bulunan İnternet Paylaşımı özelliği sayesinde bir tıkla telefonunuzu modeme dönüştürebilirsiniz.

Telefonu Bilgisayara Bağlayarak, Bilgisayardan İnternete Nasıl Girilir? (Kablolu)

Bilgisayarınız masaüstü ise muhtemelen bilgisayarınızda Wi-Fi özelliği bulunmuyordur. Bilgisayarınızda Wi-Fi özelliği bulunuyor veya Wi-Fi arızalı ise ilk olarak telefon ile bilgisayar arasında kablolu bir bağlantı kurmanız gerekir, sonrasında telefonun interneti ile bilgisayardan internete girebilirsiniz.

İlk olarak telefonunuzun şarj kablosunun bir ucunu telefona, diğer ucunu bilgisayarın USB portuna takın.

Şimdi telefonunuzdan;

  • Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Erişim Noktası ve İnternet Paylaşımı > USB Bağlantısı

Şeklinde olduğu gibi işlemleri sırası ile takip edin.

Bu aşamada telefonunuz ile bilgisayarınız arasında internet paylaşımı aktif hale gelir. Bu şekilde kuracağınız bağlantıyla hem telefondaki mobil veri ile hemde telefonun bağlı olduğu bir Wi-Fi ağı ile bilgisayarınızdan internete bağlanabilirsiniz.

Telefonu Bilgisayara Bağlayarak, Bilgisayardan İnternete Nasıl Girilir? (Kablosuz)

Eğer bilgisayarınız laptop ise %99 oranında bilgisayarınızda Wi-Fi özelliği bulunuyordur. Telefonunuzu kablosuz modeme dönüştürdükten sonra bilgisayarınızda bulunan Wi-Fi özelliği sayesinde telefonunuz ile bilgisayarınız arasında kablosuz bağlantı kurarak bilgisayarınızdan internete bağlanabilirsiniz. Ayrıca bu şekilde telefonunuzdaki interneti bilgisayarınız ile paylaşabileceğiniz gibi başka bir telefon ile de paylaşabilirsiniz.

Öncelikle telefonunuzdan mobil veriyi (GSM internetini) açın.

Daha sonra;

  • Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Erişim Noktası ve İnternet Paylaşımı > Mobil Erişim Noktası

Belirtmiş olduğumuz şekilde işlemleri takip edin.

Bu aşamada telefonunuz, Wi-Fi özelliği bulunan bilgisayar, telefon ve tablet gibi diğer cihazlarda modem gibi görünecektir.

Şimdi bilgisayarınızın sağ alt köşesinde bulunan internet ikonuna tıklayın, karşınıza telefonunuzun isminde bir ağ bağlantısı çıkacaktır, çıkan ağa bağlantıktan sonra artık telefonunuzun interneti ile bilgisayardan internete girebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı