Sezaryen/Normal Doğumdan Sonra Korse Kullanmak

Sezaryen veya normal doğum sonrasında kadınların ortak sorunlarından biriside hamilelik süresince alınan fazla kiloların bıraktığı kötü görüntüdür. Hamilelik döneminde karın kısmında oluşan yağlanma ve kasların gevşemesi ile doğum sonrasında sarkıntı, çatlaklar ve göbek kaçınılmaz bir durumdur.

Doğum sonrası iyileşme süreci tamamlandıktan sonra egzersiz hareketleri yapmanız istenmeyen görüntülerden kurtulmanıza fayda sağlayacaktır, ancak hamilelik kalıntılarından tamamen kurtulmanız için zamana ihtiyacınız olacak. Bu zaman içerisinde karnınızda oluşan fazla yağlanma ve sarkmayı gizlemek için korse kullanmanızın sakıncası yoktur.

Doğumdan Sonra Korse Kullanmak

  • Korse kullanımı hamileliğin bıraktığı fazlalıklardan kurtulmanıza bir etki sağlamaz, sadece gizlemenize olanak sağlar.
  • Dikişlerinizin yeterince kaynadığından emin olmadan korse kullanmayın, bu konuda bir tereddüt yaşıyorsanız doktorunuza danışmanız faydalı olacaktır.
  • Belinizi çok fazla sıkacak korseler kullanmamalısınız, bel sağlığınızı bozabilir.
  • Gerek olmadığı zamanlarda korseyi çıkartın.

Zayıflatan Korse” adı altında satılan ürünlere inanmayınız, korseler yalnızca fazlalıkları gizlemenize olanak sağlayan bir üründür. Hamilelik döneminde kalan fazlalıklarınızdan kurtulmanız için (bebeğinizi emzirdiğinizi unutmadan) sağlıklı bir şekilde beslenmeli ve egzersiz hareketleri yapmanız en etkili yol olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı