Düşük/Az Sermayeli ve Karlı 3 iş Fikri

Hangi sektöre yönelik girişim olursa olsun, girişimcilik risklidir. Özellikle üretim üzerine kurulan bir iş daha fazla sermayeye ve riske sahiptir.

Az sermaye ile iş kurmak istiyorsanız perakende satış üzerine yoğunlaşmanız en mantıklı hamle olacaktır. Tedarik edebileceğiniz ürün çeşitleri konusunda sermayenize, işi yapacağınız yani işinizi kuracağınız bölgedeki potansiyeli göz önünde bulundurarak karar vermeniz gerekir tabi ki internet gibi yüksek potansiyele sahip bir platformu es geçmemek gerekir.

Aşağıda sizler için düşük sermaye ile kurulabilecek iş fikirlerini sıraladık.

Tişört ve Diğer Kişiselleştirilebilir Ürünlere Baskı

Tişört, kalem, bardak gibi ürünlere baskı yapabilen makineler son yıllarda piyasaya oldukça fazla yayıldı. Talebin fazla olması makinenin ücretini de aşağıya çekti diyebiliriz, çünkü ilk çıktığı dönemlerde baskı makinelerinin fiyatları oldukça uçuk meblalara sahipti.

Baskı üzerine bir iş kurmak aklınıza yatıyorsa, baskı ekipmanlarını toplu yani set halinde satan bir çok firma mevcut. Ufak bir araştırma sonrasında makinenizi satın alabilir ve işinize start verebilirsiniz.

Baskı ekipmanlarınızı satın aldıktan sonra firmalar ile anlaşıp reklam amacı ile bardak ve kalem gibi ürünlere baskı yaparak reklamcılık hizmeti sunabilirsiniz. Aynı şekilde tişörtlere de dönemin popüler resimlerini ve anlam taşıyan şekilleri basarak müşterilerinize ve arkadaşlarınıza satabilirsiniz.

Eğer baskı işine girmeyi düşünürseniz internet üzerinden de müşteri kazanmayı unutmayın!

İlginç Ürünler

Teknolojinin hızlı ilerlemesi her geçen gün hayatımızı kolaylaştırıyor. Henüz piyasada olmayan milyonlarca insanın haberi bile olmadığı binlerce çeşit ilginç ürünler mevcut. Bu konuda en başarılı ülke Çin’dir, eğer Çin ile bir ticaret bağlantısı kurabilirseniz yada bunu Çin’in Aliexpress gibi global e-ticaret sitesi üzerinden de yapabilirsiniz.

İnsanların hayatını kolaylaştırabilecek yada ilginç ve dikkat çekici ürünleri Çin’den tedarik edip bir dükkan veya internet üzerinden çeşitli mecralarda insanlara satabilirsiniz.

Bu tarz bir iş kurmak aklınıza yatarsa çocuklara yönelik ürünler tedarik etmeyi unutmayın, ürününüz bir çocuğun ilgisini çekerse ve fazla pahalı bir fiyatı yoksa ailesine aldırmak için her türlü baskıyı yapacaktır.

2. El Eşya

İlk bakışta “Ne kadar kazandırabilir ki 2. el eşya işi?” diyebilirsiniz. Ancak her yıl binlerce öğrencinin mevzun olduğunu ve aynı orantıda yeni öğrencilerin üniversitelere başlaması 2. el eşya işi yapan kişiler için büyük bir iş potansiyeli demektir.

Öğrenci evlerinde geçici kalındığı için sıfır ürün alınması mantıksız gelir ve 2. el ürünler tercih edilir.

Tek ihtiyacınız olan bu işe uygun konumda geniş bir dükkan olacaktır. Kapıya da “2. el eşya alınır” yazısı astıktan sonra satacağınız ürünler size kendiliğinden gelecektir zaten.

2. El işi için Letgo ve Sahibinden gibi satış platformlarını kullanmayı unutmayın, bu platformlarda hem satmak için yeni ürünler bulabilir hemde ürünlerinizi satabilirsiniz. Bu platformları doğru kullanabilirseniz işlerinizi kat ve kat arttırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı